2. El Araba      Oto Haber      Resimler      Videolar      Sosyal Medya      Kredi Hesapla
+ ├ťcretsiz ilan ver
OTO HABER ARA


S├Âzc├╝k :


Motor Sporlarř - Lassa V1 in Ůampiyonu Can Tolon Oldu

Lassa V1 Challenge 2014 sezonunun alt─▒nc─▒ ve son yar─▒┼č─▒ Adana’da 16 Kas─▒m Pazar günü muhte┼čem bir organizasyon ile gerçekle┼čti. Geçen senenin birincisi ve otomobil sporlar─▒n─▒n parlayan ismi ─░zmirli Can Tolon, bir kez daha alt─▒n kupaya uzanan isim oldu.

Adana Büyük┼čehir Belediyesi ve Adana Genç ─░┼č Adamlar─▒ Derne─či AG─░AD’─▒n destekledi─či organizasyon U─čur Mumcu ─░stasyon Meydan─▒’nda düzenlendi. Yerli yar─▒┼č otomobili VOLKICAR’─▒n yar─▒┼č─▒na Adanal─▒lar büyük ilgi gösterdi. Volkan I┼č─▒k ve Osman Tüter’─▒n iki teker showu ile co┼čan Adanal─▒lar, 2012’de V1 Challenge’da yar─▒┼čan pilotlar─▒ Ege Ba┼č’─▒n VOLKICAR gösterisini alk─▒┼člar e┼čli─činde izlediler. ┼×ehir içinde olu┼čturulan özel piste ak─▒n eden otomobil ve spor tutkunlar─▒ unutamayacaklar─▒ bir gün geçirirken, yar─▒┼č NTV Spor’dan canl─▒ olarak yay─▒nland─▒.

S─▒ralama sonuçlar─▒na göre gruplar halinde piste ç─▒kan pilotlardan kendi grubunu kazanan isim, bir üst tura yükseldi. Özel olu┼čturulan parkurda araçlar─▒ ile donut yaparak handikap turu atma zorunlulu─ču pilotlar─▒ zorlarken, seyredenlere keyif verdi. Final yar─▒┼č─▒na ilk s─▒rada ba┼člayan Can Tolon 8 yar─▒┼čl─▒k tur boyunca lider giderken Koray Murato─člu starttan sonraki ilk virajda spin atarak dördüncülü─če geriledi. Burak Çukurova’n─▒n rahat bir ikincilik kazand─▒─č─▒ yar─▒┼čta podyumun son basama─č─▒nda 16 ya┼č─▒ndaki genç pilot Toprak Candan vard─▒. Yar─▒┼č sonunda Can Tolon 6.000 TL, Burak Çukurova 4.000 TL ve Toprak Candan 2.000TL kazand─▒. Can Tolon geçen seneden sonra bu sezon da ┼čampiyonlu─čunu ilan etti.

Lassa V1 Challenge’da, kad─▒n pilotlar ve 40 ya┼č üstü pilotlar da ödüllendirildi. Kad─▒n pilotlarda yar─▒┼č─▒n birincisi Çi─čdem Bayülgen olurken, ikincisi Didem Karg─▒n, üçüncüsü Oya Eren oldu. Didem Karg─▒n bu sezon da kad─▒n pilotlar birincili─čini kazand─▒. 40 ya┼č üstü pilotlar─▒n kategorisi Master Cup’da ise birincilik Özgür Gür’ün olurken ikinci Ali ─░hsan Arslan, üçüncü ise Burak Türkkan oldu. Master Cup’ta sezon birincili─čine ula┼čan isim ise Özgür Gür oldu.

Lassa V1 Challenge Adana yar─▒┼č─▒ sonunda Tarih Yaz─▒c─▒ pilotu ─░zmirli Can Tolon 2014 sezonunu birinci s─▒rada tamamlarken, ISS pilotu Burak Çukurova ise ikinci oldu. Üçüncülük ise MANN-FILTER pilotu Koray Murato─člu’nun oldu.


┬╗ Haber Tarihi : 19 Kas─▒m 2014
┬╗ Haber 4607 Kez G├Âr├╝nt├╝lenmi┼čtir.

Oto Haber ┬╗ Motor Sporlarř ┬╗ Lassa V1 in Ůampiyonu Can Tolon Oldu