2. El Araba      Oto Haber      Resimler      Videolar      Sosyal Medya      Kredi Hesapla
+ Ücretsiz ilan ver
OTO HABER ARA


Sözcük :


Motor Sporları - Lassa V1 in Şampiyonu Can Tolon Oldu

Lassa V1 Challenge 2014 sezonunun altıncı ve son yarışı Adana’da 16 Kasım Pazar günü muhteşem bir organizasyon ile gerçekleşti. Geçen senenin birincisi ve otomobil sporlarının parlayan ismi İzmirli Can Tolon, bir kez daha altın kupaya uzanan isim oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Genç İş Adamları Derneği AGİAD’ın desteklediği organizasyon Uğur Mumcu İstasyon Meydanı’nda düzenlendi. Yerli yarış otomobili VOLKICAR’ın yarışına Adanalılar büyük ilgi gösterdi. Volkan Işık ve Osman Tüter’ın iki teker showu ile coşan Adanalılar, 2012’de V1 Challenge’da yarışan pilotları Ege Baş’ın VOLKICAR gösterisini alkışlar eşliğinde izlediler. Şehir içinde oluşturulan özel piste akın eden otomobil ve spor tutkunları unutamayacakları bir gün geçirirken, yarış NTV Spor’dan canlı olarak yayınlandı.

Sıralama sonuçlarına göre gruplar halinde piste çıkan pilotlardan kendi grubunu kazanan isim, bir üst tura yükseldi. Özel oluşturulan parkurda araçları ile donut yaparak handikap turu atma zorunluluğu pilotları zorlarken, seyredenlere keyif verdi. Final yarışına ilk sırada başlayan Can Tolon 8 yarışlık tur boyunca lider giderken Koray Muratoğlu starttan sonraki ilk virajda spin atarak dördüncülüğe geriledi. Burak Çukurova’nın rahat bir ikincilik kazandığı yarışta podyumun son basamağında 16 yaşındaki genç pilot Toprak Candan vardı. Yarış sonunda Can Tolon 6.000 TL, Burak Çukurova 4.000 TL ve Toprak Candan 2.000TL kazandı. Can Tolon geçen seneden sonra bu sezon da şampiyonluğunu ilan etti.

Lassa V1 Challenge’da, kadın pilotlar ve 40 yaş üstü pilotlar da ödüllendirildi. Kadın pilotlarda yarışın birincisi Çiğdem Bayülgen olurken, ikincisi Didem Kargın, üçüncüsü Oya Eren oldu. Didem Kargın bu sezon da kadın pilotlar birinciliğini kazandı. 40 yaş üstü pilotların kategorisi Master Cup’da ise birincilik Özgür Gür’ün olurken ikinci Ali İhsan Arslan, üçüncü ise Burak Türkkan oldu. Master Cup’ta sezon birinciliğine ulaşan isim ise Özgür Gür oldu.

Lassa V1 Challenge Adana yarışı sonunda Tarih Yazıcı pilotu İzmirli Can Tolon 2014 sezonunu birinci sırada tamamlarken, ISS pilotu Burak Çukurova ise ikinci oldu. Üçüncülük ise MANN-FILTER pilotu Koray Muratoğlu’nun oldu.» Haber Tarihi : 19 Kasım 2014
» Haber 4253 Kez Görüntülenmiştir.

Oto Haber » Motor Sporları » Lassa V1 in Şampiyonu Can Tolon Oldu