2. El Araba      Oto Haber      Resimler      Videolar      Sosyal Medya      Kredi Hesapla
+ ├ťcretsiz ilan ver
OTO HABER ARA


S├Âzc├╝k :


Oto Haber - Hurda Arašlara Yřl Sonu Uyarřsř

Hurda araçlara y─▒l sonu uyar─▒s─▒

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Ba┼čkan─▒ Halil Maz─▒c─▒o─člu, hurda araçlar─▒n tasfiyesi ve sahiplerinin ma─čduriyetini önlemek için ç─▒kar─▒lan kanundan vakit kaybetmeden faydalan─▒lmas─▒n─▒ gerekti─čini söyledi.

Halil Maz─▒c─▒o─člu, hurda araçlar─▒n tasfiyesi yönünde gelen talep üzerine yasa ç─▒kart─▒ld─▒─č─▒n─▒ belirtti.

Hurda araçlar─▒n 2014 sonuna kadar elden ç─▒kar─▒lmas─▒ gerekti─čini belirten Maz─▒c─▒o─člu, ┼čöyle konu┼čtu: "Bu y─▒l sonunda hurda araçlarla ilgili dönem bitiyor. Yasadan yararlanmak isteyenler hurda araçlar─▒ bir an önce ellerinden ç─▒kars─▒n. Model y─▒l─▒ 1990 ve öncesine ait hurda arac─▒ bulunanlar, y─▒l sonuna kay─▒t ve tescillerinin silinmesi ve hurdaya ç─▒kar─▒lmas─▒ için ─░l Özel ─░darelerine bedelsiz teslim etmeleri gerekiyor. ─░nsanlar bu konuda çok ┼čikayetçi, 'arabay─▒ satsak vergi cezas─▒n─▒ ödemiyor' diyorlard─▒. Hurda araçlar─▒n tasfiyesi ve sahiplerinin ma─čduriyetini önlemek için ç─▒kar─▒lan kanundan vakit kaybetmeden faydalan─▒lmas─▒ gerekiyor."

Halil Maz─▒c─▒o─člu, yasal düzenlemeyi f─▒rsat olarak de─čerlendirdiklerini ancak i┼člemleri y─▒l sonunu beklemeden yap─▒lmas─▒n─▒ beklediklerini dile getirdi. Hurda araç devrinde i┼člemin hemen bitmedi─čine dikkati çeken Maz─▒c─▒o─člu, "Bunun i┼člem süresi var, haciz ve ipoteklerinin kald─▒r─▒lmas─▒ gerekiyor. Araç sahipleri, emniyet müdürlüklerinde trafik tescil bürolar─▒na u─črayarak gerekli i┼člemleri yapacaklar. Ard─▒ndan ─░l Özel ─░daresi ve Makine Kimya Enstitüsünün hurda al─▒m noktalar─▒na teslim edilecek" dedi.

Maz─▒c─▒o─člu, model y─▒l─▒ 1990 ve daha eski olan araçlar─▒n tüm borçlar─▒n─▒n silinece─čini, 2000 model ve üstü araçlar─▒n biriken vergilerinin ise 4'te birinin ödenece─čini kaydetti.

 

 

Hangi araçlar Hurda kamsam─▒na girer?
Hurda araç ne kadar eder?
Kaç Model Araçlar Hurda kamsam─▒ndad─▒r?

 

 


┬╗ Haber Tarihi : 06 May─▒s 2014
┬╗ Haber 5116 Kez G├Âr├╝nt├╝lenmi┼čtir.

Oto Haber ┬╗ Oto Haber ┬╗ Hurda Arašlara Yřl Sonu Uyarřsř